IDEF 2023

1993 yılından bugüne kadar, iki yılda bir icra edilen IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından 15 defa başarı ile icra edilmiştir. 

Ulusal savunma sanayiinin dünyaya tanıtılması amacıyla düzenlenmeye başlayan IDEF, kısa sürede savunma, güvenlik, denizcilik, havacılık ve uzay sanayii alanlarında önemli bir uluslararası tanıtım, pazarlama ve iş birliği platformu olmuş, katılımcı firma sayısı itibarıyla dünyanın en büyük dördüncü savunma sanayii fuarı haline gelmiştir. 

Dünyadaki ileri teknoloji ürünlerin sergilenmesi, yerli ve yabancı katılımcılar arasında iş birliği imkânlarının geliştirilmesi açısından önemli bir fırsat olan IDEF 2023 16’ncı Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı; 

    • Millî Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, 

    • T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığının katkılarıyla, 

    • TSKGV Genel Müdürlüğü yönetim ve sorumluluğunda,

    • TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. organizatörlüğünde 09-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir. 

Fuara savunma, güvenlik, denizcilik, havacılık ve uzay sanayii alanlarında faaliyet gösteren yerli ve yabancı 1.300’den fazla firmanın katılması beklenmektedir. 

Millî Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı üst düzey makamlarınca, dost ve müttefik ülkelerin Savunma Bakanları ile tedarikten sorumlu üst düzey sivil ve askerî makamlarına resmi heyet davetiler yapılması suretiyle fuara yaklaşık 600 heyetin katılması öngörülmektedir. 

Millî Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığı tedarik makamları tarafından görüşme ofisleri açılarak, katılımcı firmalar ve heyetler ile görüşmeler yapılacaktır.

Türk Dz.K.K.lığı ve Sahil Güvenlik K.lığına ait gemiler Büyükçekmece Koyu’nda fuara iştirak edecektir.

Fuarın 4’üncü günü katılımcı firmaların İnsan Kaynakları/Eğitim Akademileri personeli ile üniversite öğrencilerinin, mezunların ve hâlihazırda savunma sanayii sektöründe çalışmakta olan veya emekli olmuş yetişmiş insan gücünün temas kurmasını sağlamak maksadıyla Kariyer Günü etkinlikleri düzenlenecektir. 

Fuarın 2’nci, 3’üncü ve 4’üncü gününde seminer veya paneller planlanacaktır.

IDEF 2023 Fuarı, 09 Mayıs 2023 Salı günü yalnız protokol ve katılımcı firmalara açık olacaktır. Fuara 10 – 12 Mayıs 2023 tarihlerinde ziyaretçi kabul edilecektir. 

Daha detaylı bilgi için www.idef.com.tr internet adresini ziyaret ediniz.