Türkan – Haluk SARUHAN

Ben (E) Dz. Yzb. Haluk SARUHAN, 1931 Yılında İzmir’in Tire ilçesinde doğdum. Türk Deniz Kuvvetlerinde 28 yıl görev yaptıktan sonra, 1971 yılında emekliye ayrıldım. Bulunduğum kurumda görevim süresince çeşitli savaş gemisi ve denizaltılarda çalışıp üstün başarı göstererek takdirnameler aldım.

Emekli olduktan sonra eşim Türkan hanımla birlikte yıllarca görev yaptığım ve aldığım maaşlar sonucu ev almamıza sebep olan kuruma vefa borcumuzu ödemek maksadıyla evimizi bağışlayarak hayır işlemek istedik.

1979 yılında Deniz Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı bağışçısı iken 1987 yılında vakıfların birleşmesiyle TSK Güçlendirme Vakfının bağışçısı olduk. İlk başta çıplak mülkiyetini bağışladığımız evi tekrar aldığımız bir kararla tam mülkiyet olarak da vakfa bağışladık. Vakfınıza bağış yaptığımız için her ikimiz de çok mutluyuz. Ev ikimize ait, inancımıza göre Allah bağışımızı kabul eder inşallah ve bizler de huzura kavuşuruz.

Eski bir ordu mensubu olarak basından takip ettiğim kadarıyla milli gemi ve helikopter projelerini gurur duyarak takip ediyoruz.

Rabbimden tek dileğimiz dünya döndükçe ordumuzun daima başarılı ve muzaffer, Vakfımızın da başarılı olmasını temenni ediyoruz.