Türkiye’nin İlk Lityum İyon Pil Üretim Tesisinin İnşaat Sözleşmesi

ASPİLSAN Enerji, çok yakın zamanda temeli atılarak inşaat faaliyetlerine başlaması beklenen ve ülkemizde bir ilki gerçekleştirerek Lityum iyon pil üretimi yapacak olan yeni üretim tesisinin inşaat işleri Ana Yüklenici sözleşmesini imzaladı.

ASPİLSAN Enerji’nin Kayseri merkezindeki etkinlik alanında gerçekleşen İmza Töreni’nde ASPİLSAN Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. İsmail Hakkı DOĞANKAYA’nın konuşmalarının ardından, “Resimlerle Geçmişten Günümüze ASPİLSAN” video gösterimi yapıldı, Yeni Tesis’in detaylarının tanıtıldığı sunum arz edildi. Sunumun ardından, ASPİLSAN Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr.  İsmail Hakkı DOĞANKAYA, ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat ÖZSOY ve Dost İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı  Atkın EROĞLU’nun imzalarıyla sözleşme geçerlilik kazandı. İmzaların ardından Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) Genel Müdür Vekili Sadık PİYADE yaptığı konuşmada, milletimizin bağışlarıyla TSKGV’ye sağladığı desteğin ve ASPİLSAN Enerji’nin dâhil olduğu Vakıf Bağlı Ortaklıklarının bir bir yükselen yatırımlarının ülkemiz için önemini vurguladı.

Kayseri Mimar Sinan Organize Sanayi Bölgesi’nde 24 bin metrekare kapalı alana sahip olacak ASPİLSAN Enerji Lityum İyon Pil Üretim Tesisinin başlayacak inşasının önümüzdeki yıl tamamlanması bekleniyor.