TSK Güçlendirme Vakfı Bağışçıları TUSAŞ’ı Ziyaret Etti

TSK Güçlendirme Vakfı Bağlı Ortaklıklarından olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) bağışçılarımızı ağırladı. Ankara, İzmir, İstanbul, Mersin, Eskişehir ve Niğde’de ikamet eden 30 bağışçı TUSAŞ’ın düzenlediği organizasyon ile şirketin ürünlerini yerinde görme imkânına sahip oldu.

TSK Güçlendirme Vakfı Genel Müdür Vekili Sadık PİYADE, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Rafet BOZDOĞAN, TUSAŞ Genel Müdürü Temel KOTİL ile birlikte Vakıf ve TUSAŞ yetkilileri ile bir araya gelen bağışçılar, Vakıf ve TUSAŞ hakkında bilgi aldı. TSK Güçlendirme Vakfı Genel Müdür Vekili Sadık PİYADE, faaliyete katılan bağışçılara katılımları için teşekkür etti ve bağışlar yolu elde edilen kaynakların nasıl son teknolojik ürünlere dönüştüğünün, bağışçıların kendi gözleri ile görmelerinin önemine inanıldığı için böyle faaliyetlerin düzenlendiğini belirtti.

TUSAŞ Genel Müdürü Temel KOTİL ise yaptığı konuşmada TUSAŞ’ın ürünleri ve projeleri hakkında bilgi verdi. Bağışlar ile gelen her kuruşun önemini bilerek faaliyetlerine devam ettiklerini dile getiren KOTİL, Milli Muharip Uçak Projesinde de gelinen son noktayı bağışçılar ile paylaştı.

TSK Güçlendirme Vakfı bağışçıları yenilen öğle yemeğinin ardından, üretim hatlarını ziyaret ederek hem Türkiye’nin gurur kaynağı ürünleri inceledi hem de çalışanlarla sohbet etti. Faaliyetten duydukları sevinç ve gururu ifade eden bağışçıların zaman zaman gözyaşlarına engel olamadığı görüldü.